Chronimy zapasy wody pitnej i dbamy o jej jakość dla przyszłych pokoleń - 22 marca Światowym Dniem Wody

22/03/2018


Światowy Dzień Wody, który obchodzimy dzisiaj, ma nam przypominać, że ponad pół miliarda mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Zasoby bezpiecznej do picia wody kurczą się błyskawicznie, podczas gdy na Ziemi jest coraz więcej ludzi, którzy mają coraz większe potrzeby. Szanujmy czystą wodę oraz stawiajmy na pewne i ekologiczne rozwiązania, aby chronić zapasy wody pitnej dla przyszłych pokoleń. Zacznijmy wypełniać swój własny dekalog ekologiczny, wybierajmy rozwiązania, które zapewnią nam dobrą jakość wody i zabezpieczą wodę pitną dla przyszłych pokoleń.

Czy wiesz, że woda płynąca z wodociągów miejskich w Krakowie jest drugą najczystszą wodą na świecie według rankingu Europejskiej Organizacji Współpracy na rzecz Benchmarkingu. Od ok. 20 lat dostarczamy rury wodociągowe do MPWiK w Krakowie. W tym czasie dostarczyliśmy do Krakowa tyle kilometrów rurociągów co odległość drogowa z Krakowa do Gdańska (przeliczone dla wagowego odpowiednika rury DN 200). Od początku naszej współpracy wodociągi krakowskie dbają o wysoką jakość materiałów do przesyłu wody, aby zapewnić mieszkańcom Krakowa dostęp do czystej wody pitnej w kranie, lepszej niż ta, którą można kupić w plastikowych butelkach w sklepie.

22 marca Światowym Dniem Wody

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ogromne straty czystej wody powodują m.in. nieszczelne rurociągi wykonane z tanich, nieodpornych na mechaniczne uszkodzenia materiałów o krótkiej żywotności oraz wycieki z rurociągów kanalizacyjnych, które przenikają do wód gruntowych i rzek. Mając na uwadze coraz rzadsze zasoby naturalne w Polsce oraz coraz większe zapotrzebowanie na czystą wodę, należy ją chronić i zabezpieczyć dla przyszłych pokoleń. Jest to niezwykle trudne w szybko i intensywnie zmieniającym się świecie, jednak istnieją rozwiązania, które to umożliwiają.

System SMARTPIPE jest ucieleśnieniem polityki dbałości o ekologię i zasoby naturalne Saint-Gobain PAM. Dzięki zastosowaniu rur z żeliwa sferoidalnego o najmniejszym współczynniku awaryjności wśród materiałów stosowanych do produkcji rur oraz fabrycznej instalacji systemu monitoringu i detekcji, system SMARTPIPE daje możliwość natychmiastowego zlokalizowania ewentualnego wycieku z dokładnością do 10 cm.

Więcej na temat systemu SMARTPIPE tutaj.

 

 

Galeria

1 / 1

Zobacz także

Podczas 26. edycji ogólnopolskiej konferencji branżowej HYDROPREZENTACJE po raz pierwszy przedstawiliśmy najnowsze nasze rozwiązanie – system SMARTPIPE służący do szybkiej i automatycznej kontroli ewentualnych wycieków z dokładnością do 10 cm.