Innowacje

Saint-Gobain PAM

Innowacyjność w centrum naszej strategii

Od powstania po dzień dzisiejszy, to co wyróżnia Saint-Gobain PAM, to zdolność do tworzenia produktów, które dbają o wodę i podnoszą jej jakość.

Historycznie, Saint-Gobain PAM zbudowało swoją strategię wokół dwóch osi:

·         Innowacje technologiczne (odlewanie odśrodkowe, żeliwo sferoidalne, powłoki, etc.)

·         silna internacjonalizacja

Obecnie około 150 inżynierów i partnerów uniwersyteckich pracuje nad innowacjami i doskonałością przemysłową, umożliwiając Saint-Gobain PAM posiadanie 1500 zarejestrowanych na całym świecie patentów na ponad 150 wynalazków.

Gotowość do innowacji jest siłą napędową dostarczania produktów dostosowanych do zmieniających się rynków.

Każdego roku od 30 do 40% naszych obrotów realizujemy dzięki sprzedaży nowych produktów wprowadzonych do sprzedaży w ciągu ostatnich 5 lat.

Badania i rozwój

Inżynierowie PAM, we współpracy z wieloma uniwersytetami, zgłaszają ponad setkę patentów rocznie. Ich wiedza specjalistyczna w dziedzinie metalurgii i wytrzymałości materiałów, powłok i procesów produkcyjnych jest przekazywana do Waszej dyspozycji, aby nowe i coraz skuteczniejsze rozwiązania były zawsze dostępne dla każdego.

Co roku centrum badawcze zgłasza ponad 50 wynalazków we Francuskim Krajowym Instytucie Własności Przemysłowej. Saint-Gobain PAM jest autorem 1500 patentów na całym świecie i dziś posiada ponad 150 wynalazków.

Dzięki 50 000 referencji w swoim katalogu produktów, Saint-Gobain PAM oferuje optymalną jakość produktu, która jest zgodna z normami europejskimi i międzynarodowymi: niezawodne i trwałe produkty, które są łatwe do zainstalowania.

Na każdym etapie, od projektu produktu do jego dostawy, Saint-Gobain PAM popiera formę rozwoju energetycznego opartą na odpowiedzialnych i zrównoważonych wzorcach konsumpcji i produkcji. Nowoczesność technologii i priorytetowe traktowanie badań i rozwoju pozwalają Saint-Gobain PAM zawsze oferować swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania, które są trwałe, niezawodne i ergonomiczne.

Czy wiedziałeś?

Saint-Gobain PAM opracował oprogramowanie PAMCAD umożliwiające generowanie rysunków przedstawiających rury, kształtki i armaturę z żeliwa sferoidalnego stosowane w systemach wodno-kanalizacyjnych. Oprogramowanie pozwala projektantom szybko i łatwo tworzyć szczegółowe rysunki wszystkich elementów rurociągów i instalacji z produktów PAM.

Klient w centrum naszej działalności

Dobrze znane z jakości swoich produktów, Saint-Gobain PAM podnosi wartość swojej oferty, uzupełniając ją o zestaw usług obejmujących projektowanie, dostawę i asystę w eksploatacji. Dzięki obecności na całym świecie Saint-Gobain PAM może zaoferować wsparcie handlowe  i pomoc techniczną w dowolnym miejscu na świecie. Saint-Gobain PAM utrzymuje z klientami realną współpracę.

Saint-Gobain PAM jest zaangażowane w dłuższej perspektywie do korzystania z długotrwałych rozwiązań technicznych, ciągłych innowacji i pogłębiania wiedzy swoich specjalistów. 

Galeria

Innovation PAM - ductile iron pipelines
Innowacje
Makro widok żeliwa sferoidalnego

Zobacz także

Saint-Gobain PAM jest zaangażowana w projektowanie rozwiązań w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.
Koncepcja zrównoważonego rozwoju prowadzi do głębokiej refleksji na temat zużycia wody, na jej uzdatnianie, a zatem na jej ochronę.