Kolorowe włazy D400

Uzbrojenie drogowe
KOLOROWE WŁAZY D400 Saint-Gobain PAM

Włazy z żeliwa sferoidalnego D400 – PAMREX REXESS 2 - obecnie są dostępne w jednym ze 140 odcieni palety RAL. 

Kolor włazów produkcji Saint-Gobain PAM to jednolity stop na bazie cynku i aluminium o grubości minimum 80 mikronów całkowicie zabezpieczający element przed zjawiskiem utleniania w celu zabezpieczenia jego trwałości i żywotności oraz powłoka z lakieru proszkowego o grubości minimum 130 mikronów. Stosowany lakier proszkowy, nadający włazom odpowiednią barwę, jest proekologicznym rozwiązaniem pozbawiony szkodliwych dla zdrowia i środowiska związków chemicznych, jak Bisfenol A. Kolorowe włazy Saint-Gobain PAM dają możliwość utrzymania jednolitej kolorystki nawierzchni, w której są zabudowane (czerwone ścieżki rowerowe, chodniki z szarej kostki brukowej) czy wręcz na zasadzie kontrastu mogą ubarwić szare otoczenie miasta.

140 odcieni włazów PAMREX i REXESS 2 Saint-Gobain PAM

W projektowaniu przestrzeni publicznych ważne jest, by umiejętnie dopasowywać całość elementów do siebie i otoczenia, by stwarzać klimat i atmosferę autentyczną dla konkretnego miejsca. Czasami odpowiedzią jest wpasowanie detali w niezauważalny sposób. I tak na przykład historyczna część miasta Bari na południu Włoch na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym spektakularnym. Nie ma tu kolorowych budynków, parków.

Montaż kolorowych włazów i wpustów żeliwnych D400 Saint-Gobain PAM w Bari we Włoszech

Fot. Realizacja kolorowych włazów, krat i wpustów Saint-Gobain PAM w Bari we Włoszech – kolor beżowy (RAL 9010)

Całe miasto jest białe. Miasto zbudowane z charakterystycznego wapienia o jasnym zabarwieniu – materiału tego używano zarówno na do budowy domów, jak i chodników. Przed projektantami stało więc niełatwe zadanie, by jak najlepiej dopasować wszystkie materiały, w tym elementy wyposażenia ulicy. By zachować specyficzny charakter monolitycznej barwy, użyto kolorowych włazów. Projektantom spodobał się fakt, że i one mogą mieć dowolny kolor RAL, aby naśladować kolor tradycyjnego kamienia, z którego pierwotnie zbudowano całe miasto. Podobnie było zresztą także w Gliwicach, gdzie trawniki i parki zyskały charakterystyczne, kolorowe włazy.

Montaż włazu żeliwnego PAMREX D400 Saint-Gobain PAM Gliwicach w Polsce

Tak niewiele potrzeba, aby szarość zniknęła z ulic. Już jeden kolorowy detal może zmienić oblicze miasta. Najbardziej funkcjonalne elementy miejskie mogą stać się dziełami sztuki, a tym samym odmienić otoczenie. Wystarczy kilka kolorowych akcentów, żeby optymizm wpadł do nurtu miejskiej pogoni za czasem. Od teraz nawet pokrywy studzienek kanalizacyjnych mogą stać się małymi arcydziełami, nadającymi uroku szarym drogom i chodnikom.

Galeria
  • Montaż kolorowych włazów i wpustów żeliwnych D400 Saint-Gobain PAM w Bari we Włoszech
  • Montaż włazu żeliwnego PAMREX D400 Saint-Gobain PAM Gliwicach w Polsce
  • Montaż kolorowych włazów i wpustów żeliwnych D400 Saint-Gobain PAM w Bari we Włoszech
  • Montaż włazu żeliwnego PAMREX D400 Saint-Gobain PAM Gliwicach w Polsce
Test kolorowych włazów Saint-Gobain PAM