Nowość w ofercie uzbrojenia drogowego - system posadowienia włazów i krat Install Plus

09/04/2019

Install Plus to nowy system posadowienia włazów i krat, opatentowany przez naszą firmę, który ma pomóc instalatorom poprawnie zainstalować właz za pierwszym razem oraz zapewnić długą żywotność przy mniejszych nakładach na konserwacje i zmniejszonych całkowitych kosztach eksploatacji. System ten ułatwia poziomowanie i osadzanie ramy włazu, oszczędza czas na miejscu budowy, zmniejsza koszty i zakłócenia ruchu oraz minimalizuje ilość odpadów, dzięki bardziej wydajnemu wykorzystaniu materiałów.

System posadowienia włazów Install Plus składa się ze specjalnie zaprojektowanych wkładek nylonowych umieszczanych w kołnierzu ramy wraz z odpowiednimi śrubami, które mają zakres regulacji od 15 mm do 50 mm, dzięki czemu mogą wypoziomować ramę włazu lub kraty, uwzględniając wysokość otaczającej nawierzchni oraz profil i nachylenie drogi. 

Wkładki i ich wstępne ustawienie gwarantują stałą grubość warstwy zaprawy wynoszącą 15 mm. System został zaprojektowany do stosowania z zaprawą cementową w stanie płynnym. Ponadto zapewnia, że instalator wykorzystuje optymalną ilość materiałów do osadzania, a kołnierz ramy jest całkowicie otoczony zarówno od dołu, jak i od góry, dzięki czemu płynna zaprawa po stwardnieniu tworzy jednorodną warstwę materiału.  

- Potrzebowaliśmy systemu, który pomoże instalatorowi przeprowadzić poprawną instalację włazu i kraty za pierwszym razem. Wczesne testy wykazały, że system posadowienia włazów i krat Install Plus oszczędza nam pieniądze podczas instalacji i wierzymy, że pozwoli nam to również zaoszczędzić na kosztach długoterminowych, dzięki zmniejszonej konserwacji i mniejszej liczbie wymian pokryw włazu i krat - stwierdza Sammy Nelson z United Utilities z Wielkiej Brytanii.

 - Obecnie klientom zależy na  uzyskaniu maksymalnej wartości za daną kwotę w całym okresie eksploatacji. System Install Plus powstał we współpracy z producentem zapraw oraz organizacjami z sektora użyteczności publicznej i autostrad w celu opracowania idealnej metodologii instalacji włazów i krat. Testowanie systemu przez klientów w Wielkiej Brytanii wykazało, że zastosowanie sytemu posadowienia włazów Install Plus oszczędza średnio 45 minut podczas instalacji. Dla jednego klienta, wykonującego instalacje 400 włazów lub krat miesięcznie, oznacza oszczędność 300 godzin pracy miesięcznie, co przekłada się na zmniejszenie kosztów i większe zyski. Sukces takiej instalacji wymaga, aby wszyscy w łańcuchu dostaw współpracowali i rozumieli problemy związane z nieprawidłową instalacją i jej wpływem na trwałość oraz koszty eksploatacji włazów, a także byli otwarci na innowacyjne rozwiązania, które pomogą zapewnić prawidłową instalację za pierwszym razem – informuje Tomasz Fusek, dyrektor zarządzający Saint-Gobain PAM.

System Install Plus jest kompatybilny z włazem Rexess 2 i kratą Axam 2. Pierwszy w Polsce montaż włazu za pomocą systemu Install Plus został zrealizowany 30 kwietnia w Piekarach Śląskich przez firmę KomunalSystem z Gliwic.  

Najważniejsze zalety systemu posadowienia włazów i krat Install Plus:

  • Zapewnia poprawne dopasowanie włazu do powierzchni drogi
  • Zapewnia całkowitą spójność pomiędzy materiałem do osadzania a ramą poprzez unikanie konieczności użycia przekładek dystansowych, które tworzą „suche miejsca”
  • Skutecznie wykorzystuje materiały do osadzania, gwarantując prawidłową grubość materiału do osadzania powyżej i poniżej kołnierza ramy
  • Posiada zakres regulacji od 15 mm do 50 mm, dzięki czemu pozwala na wypoziomowanie ramy włazu lub kraty, uwzględniając wysokość otaczającej nawierzchni, profil i nachylenie drogi oraz na podniesienie ramy do odpowiedniej pozycji bez konieczności jej usuwania czy wymiany
  • Nie są wymagane specjalistyczne narzędzia
  • Oszczędza czas, a co za tym idzie – zmniejsza koszty instalacji włazu czy kraty
  • Produkt został opatentowany

Galeria

Film

Film montażowy z INSTALL PLUS
30 kwietnia 2019 r. w Piekarach Śląskich po raz pierwszy w Polsce został zainstalowany właz (Rexess 2) nowatorską metodą - za pomocą systemu posadowienia włazów i krat INSTALL PLUS.
Pierwsza w Polsce instalacja włazu Rexess 2 za pomocą systemu INSTALL PLUS
System posadowienia włazów Install Plus Saint-Gobain PAM
Install Plus to nowy system posadowienia włazów Rexess 2, opatentowany przez naszą firmę, który ma pomóc instalatorom poprawnie zainstalować właz za pierwszym razem oraz zapewnić długą żywotność przy mniejszych nakładach na konserwacje i zmniejszonych całkowitych kosztach eksploatacji. System ten ułatwia poziomowanie i osadzanie ramy włazu, oszczędza czas na miejscu budowy, zmniejsza koszty i zakłócenia ruchu oraz minimalizuje ilość odpadów, dzięki bardziej wydajnemu wykorzystaniu materiałów.
Ironwork frame levelling system - InstallPlus | Saint-Gobain PAM