Pierwsza w Polsce instalacja włazu nowatorską metodą – za pomocą systemu posadowienia włazów i krat INSTALL PLUS

30/04/2019

30 kwietnia br. w Piekarach Śląskich po raz pierwszy w Polsce został zainstalowany właz (Rexess 2) nowatorską metodą - za pomocą systemu posadowienia włazów i krat INSTALL PLUS. Ta metoda została opracowana, opatentowana i jest powszechnie stosowana w Wielkiej Brytanii. INSTALL PLUS ułatwił poziomowanie i osadzanie ramy włazu, skrócił czas montażu oraz zmniejszył zakłócenia ruchu. Za realizację była odpowiedzialna firma KomunalSystem z Gliwic. 

System posadowienia włazów i krat INSTALL PLUS składa się ze specjalnie zaprojektowanych wkładek nylonowych umieszczanych w kołnierzu ramy wraz z odpowiednimi śrubami, które mają zakres regulacji od 15 mm do 50 mm, dzięki czemu mogą wypoziomować ramę włazu lub kraty, uwzględniając wysokość otaczającej nawierzchni oraz profil i nachylenie drogi. 

Wkładki i ich wstępne ustawienie gwarantują stałą grubość warstwy zaprawy wynoszącą 15 mm. System został zaprojektowany do stosowania z zaprawą cementową w stanie płynnym. Ponadto zapewnia, że instalator wykorzystuje optymalną ilość materiałów do osadzania, a kołnierz ramy jest całkowicie otoczony zarówno od dołu, jak i od góry, dzięki czemu płynna zaprawa po stwardnieniu tworzy jednorodną warstwę materiału.  

System INSTALL PLUS jest kompatybilny z włazem Rexess 2 i kratą Axam 2.

Najważniejsze zalety systemu posadowienia włazów INSTALL PLUS:

  • Zapewnia poprawne dopasowanie włazu do powierzchni drogi
  • Zapewnia całkowitą spójność pomiędzy materiałem do osadzania a ramą poprzez unikanie konieczności użycia przekładek dystansowych, które tworzą „suche miejsca”
  • Skutecznie wykorzystuje materiały do osadzania, gwarantując prawidłową grubość materiału do osadzania powyżej i poniżej kołnierza ramy
  • Posiada zakres regulacji od 15 mm do 50 mm, dzięki czemu pozwala na wypoziomowanie ramy włazu lub kraty, uwzględniając wysokość otaczającej nawierzchni, profil i nachylenie drogi oraz na podniesienie ramy do odpowiedniej pozycji bez konieczności jej usuwania czy wymiany
  • Nie są wymagane specjalistyczne narzędzia
  • Oszczędza czas, a co za tym idzie – zmniejsza koszty instalacji włazu
  • Produkt został opatentowany

Galeria

Film

Film montażowy z INSTALL PLUS
30 kwietnia 2019 r. w Piekarach Śląskich po raz pierwszy w Polsce został zainstalowany właz (Rexess 2) nowatorską metodą - za pomocą systemu posadowienia włazów i krat INSTALL PLUS.
1 / 1
System posadowienia włazów i krat INSTALL PLUS – Piekary Śląskie

Pobierz

(PDF, 5.38 MB)

Zobacz także

Install Plus to nowy system posadowienia włazów i krat firmy Saint-Gobain PAM ułatwia poziomowanie i osadzanie ramy włazu, oszczędza czas na miejscu budowy, co pozwala zmniejszyć koszty i zakłócenia ruchu oraz minimalizuje ilość odpadów, dzięki bardziej wydajnemu wykorzystaniu materiałów.