Szukaj produktu

Rexess

Uzbrojenie drogowe

Właz Rexess produkowany przez Saint-Gobain PAM jest w klasie D 400, przystosowany do ruchu o średnim natężeniu łączy innowacyjność ryglowania bez użycia narzędzi za pomocą Sprężystego Elementu Blokującego (SEB) z łatwym otwieraniem, stabilnością, niezawodnością i brakiem hałasu.

  • Wytrzymałość: Rama i pokrywa włazu wykonana z żeliwa sferoidalnego (okrągła lub kwadratowa) o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Zoptymalizowana geometria pokrywy (wentylowana lub niewentylowana) zapewnia odpowiednią sztywność i odporność na obciążenia dynamiczne od ruchu drogowego. Rama włazu jest ażurowa, co pozwala na łatwe wiązanie cementu podczas instalacji na studni oraz gwarantuje dobre osadzenie pokrywy. Wyposażona jest w zaczepy do podnoszenia.
  • Stabilność: Sprężysty Element Blokujący (SEB) zapewnia włazowi REXESS wyjątkową stabilność dynamiczną. Dzięki 3 elementom: przegubowi kulistemu, elementowi sprężystemu i pierścieniowi tłumiącemu zapewniona jest stabilność pionowa pokrywy w ramie. Stały kontakt pomiędzy elementem sprężystym a występami pokrywy gwarantuje stabilność poziomą. SEB utrzymuje pokrywę w stanie dociśniętym do pierścienia tłumiącego dźwięk, co zapobiega hałaśliwemu klawiszowaniu.
  • Eksploatacja: Łatwy w otwieraniu, jeden ruch łomu w skrzynce manewrowej uwalnia Sprężysty Element Blokujący (SEB) i odryglowuje pokrywę. Łatwość podnoszenia dzięki przegubowi kulistemu, który redukuje o połowę niezbędną siłę otwierania. Łatwość ryglowania bez użycia narzędzi, przez wciśnięcie pokrywy stopą. Pokrywa włazu osadzona na przegubie posiada maksymalne otwarcie 130 stopni. Dla celów eksploatacji przy zamykaniu włazu jest blokada w pozycji 90 stopni dla celów bezpieczeństwa

Dodatkowo w pokrywie jest:

  • miejsce na montaż zamka,
  • możliwość zabezpieczenia pokrywy przed kradzieżą wkładką antykradzieżową,
  • miejsce na umieszczenie LOGO, zgodnie z życzeniem Klienta,
  • Właz REXESS zgodny z normą PN-EN 124.

Obrazki

właz Rexess®
właz Rexess®
właz Rexess® z otwartą pokrywą
właz Rexess® z otwartą pokrywą
właz Rexess® w zabudowie miejskiej
właz Rexess® w zabudowie miejskiej

Zobacz także

Współpraca między drogą a sieciami podziemnymi
Włazy z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM