Saint-Gobain po raz kolejny wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

25/01/2019

Już ósmy rok z rzędu Grupa Saint-Gobain została uznana za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm i instytucji, według rankingu Clarivate Analytics „Top 100 globalnych innowatorów” na rok 2018. Opublikowany niedawno ranking opiera się na czterech wskaźnikach dotyczących patentów: całkowita liczba patentów, stosunek liczby przyznanych patentów przyznanych do wniesionych wniosków, globalny zakres portfela patentów i wpływ patentów mierzony poprzez liczbę referencji.

- Potwierdzeniem ilości, jakości i wpływu naszych patentów jest uznanie priorytetowych miejsc Saint-Gobain w zakresie innowacji oraz badań i rozwoju. Nagradza zaangażowanie naszych zespołów na całym świecie. Pokazuje to również naszą determinację, aby stale dostarczać naszym klientom nowe i zróżnicowane rozwiązania, które odpowiadają na kwestie społeczne dotyczące komfortu i dobrego samopoczucia, odpowiedzialnego i trwałego zaangażowania oraz wydajności i wydajności -, powiedział Pierre-André de Chalendar, prezes i dyrektor generalny Grupy Saint-Gobain.

Prace badawczo-rozwojowe w Saint-Gobain są wspierane przez 3700 pracowników, globalną sieć ośmiu międzysektorowych ośrodków badawczych i liczne dedykowane jednostki badawczo-rozwojowe, aby uzyskać łączną kwotę 446 milionów euro w 2017 roku. Z blisko 900 projektami badawczo-rozwojowymi w toku, Saint-Gobain ma pulę innowacji, która pozwala na wprowadzanie wielu nowych produktów każdego roku. Jeden na cztery produkty sprzedawane dziś przez Grupę Saint-Gobain zostały stworzone w ciągu ostatnich pięciu lat. Każdego roku Grupa Saint-Gobain opracowuje około 400 patentów, co wzmacnia swoją pozycję na rynkach, na których działa.

Galeria

Saint-Gobain po raz kolejny wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie
1 / 1
Saint-Gobain po raz kolejny wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie