Saint-Gobain wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie dziewiąty rok z rzędu

19/02/2020
Już dziewiąty rok z rzędu Saint-Gobain został uznany za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm i instytucji w rankingu Clarivate Analytics * „Derwent Top 100 Global Innovators”. Niedawno opublikowana lista oparta jest na czterech głównych wskaźnikach: całkowitej liczbie patentów, ich jakości, ich globalnym zasięgu i wpływie mierzonym liczbą referencji.
 
Ten odnowiony ranking uznaje nacisk, jaki Saint-Gobain konsekwentnie kładzie na innowacje i badania i rozwój. Nagradza wiedzę i zaangażowanie naszych zespołów, aby zapewnić naszym klientom nowe i zróżnicowane rozwiązania najważniejszych społecznych problemów komfortu i dobrego samopoczucia, odpowiedzialnego i trwałego zaangażowania, wydajności i wydajności.
 
Aby opracować te rozwiązania, zespoły Saint-Gobain opierają się na silnych działach badawczo-rozwojowych opartych na globalnej organizacji opartej na ośmiu międzybiznesowych centrach badawczych i licznych jednostkach badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na określone linie produktów lub potrzeby regionalne. Aby chronić i promować swoją innowację, Grupa składa rocznie ponad 400 patentów, wzmacniając w ten sposób swoją wiodącą pozycję na różnych rynkach.
 
„Ta organizacja pozwala nam otwarcie wprowadzać innowacje z naszymi partnerami i klientami – zarówno młodymi startupami, jak i uznanymi firmami – oraz ze światem akademickim. W rezultacie jeden z czterech produktów sprzedawanych dzisiaj przez Saint-Gobain nie istniał pięć lat temu. Dla Grupy napędza to konkurencyjność i wzrost; a dla naszych pracowników stanowi źródło wielkiej dumy”, mówi Pierre-André de Chalendar, prezes i dyrektor generalny grupy Saint-Gobain.

Galeria

Top global innovators 2020
1 / 1
Top global innovators 2020

Zobacz także

Po raz 7 Grupa Saint-Gobain znalazła się w zestawieniu 100 najbardziej innowacyjnych firm i instytucji w 2017 roku prowadzonego przez Claritative Analytics.