System CLASSIC

Systemy wodociągowe
System rur i kształtek z żeliwa sferoidalnego przeznaczony do dużych magistral wodociągowych.

System CLASSIC z żeliwa sferoidalnego przeznaczony dla magistral wodociągowych o dużych średnicach

Rury i kształtki z żeliwa sferoidalnego w systemie CLASSIC dostępne są w średnicach od DN 700 do DN 2000 mm. Jako uzupełnienie gamy NATURAL, system CLASSIC jest idealny do przesyłu dużych ilości wody i od wielu lat wykorzystywany do budowy największych magistrali wodociągowych na wszystkich kontynentach w różnych środowiskach (góry, pustynie itp.). Wiele projektów z całego świata potwierdza, że system CLASSIC jest największym sprzymierzeńcem wykonawców w przypadku budowy magistral o dużych średnicach.

Solidne i łatwe do wbudowania, rury z żeliwa sferoidalnego w systemie CLASSIC są przystosowane do transportu w najdalsze i najtrudniejsze zakątki świata (ciężarówkami, pociągiem lub statkiem).

System oferuje proste, trwałe i kompleksowe rozwiązania dla największych projektów rurowych.

 

Korzyści płynące z systemu CLASSIC z żeliwa sferoidalnego

Uniwersalność: solidne i łatwe do zainstalowania przy użyciu standardowych narzędzi, rury z żeliwa sferoidalnego CLASSIC nadają się do transportu długodystansowego ciężarówką, pociągiem lub statkiem i do użytku we wszystkich rodzajach terenu, w tym także w trudnych miejscach, takich jak góry, pustynie, lasy i bagna.

Trwałość: żeliwo sferoidalne, uzyskane dzięki specjalnej obróbce magnezem, ma elastyczne właściwości, które nadają metalowi wyjątkowe właściwości mechaniczne. Jest wytrzymałe i odporne na uderzenia; ma znaczną zdolność wydłużania (zginania) (>10%) i granicę sprężystości (>270 MPa); i jest sztywny przy minimalnym odkształceniu.

Niezawodność: uszczelki elastomerowe umożliwiają modułowe połączenie systemu rurociągów, a także zapewniają niezawodność działania, gwarantując szczelność połączenia kielichowego i kołnierzowego. Elastyczność uszczelek ułatwia wygięcie rurociągu, omijanie przeszkód i układanie rurociągu w większości stref, nawet przy ograniczeniach takich jak strome zbocza, obszary skaliste, układanie poniżej lustra wody i przeprawy przez rzekę.

Stabilność: wytrzymałe rury Saint-Gobain PAM mogą wytrzymać duże obciążenia zewnętrzne i zmiany otoczenia, takie jak ruchy gruntu, podcinanie rur i destabilizacja podłoża bez powstawania rys, pękania lub rozłączania. Ponadto są one zaprojektowane z wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa, przewyższającym wymagany przez normę, aby uwzględnić nie tylko stałe wysokie reżimy serwisowe, ale także wszelkie nadciśnienia i uderzenia hydrauliczne bez pogorszenia instalacji.

 

Zobacz także

Kompletne systemy rur, kształtek i armatury do transportu wody pitnej i nieuzdatnionej z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobian PAM.
Rozwiązania z żeliwa sferoidalnego PAM obejmują cały cykl transportu wody.