System PUR

Systemy wodociągowe
System rurowy z żeliwa sferoidalnego do transportu wody miękkiej i agresywnej.

Powłoka wewnętrzna PUR rur z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM

Transport wody miękkiej lub agresywnej za pomocą rur z żeliwa sferoidalnego z powłoką wewnętrzną PUR

Woda miękka, mało zmineralizowana, charakteryzuje się szczególnie niską zawartością jonów wapnia i magnezu co sprawia, że jest agresywna wobec wapnia zawartego w wykładzinie wewnętrznej z zaprawy cementowej w rurach. Dlatego właściwym rozwiązaniem jest zastosowanie rur NATURAL PUR z wewnętrzną powłoką poliuretanową. Dzięki tej powłoce można bezpiecznie transportować wodę surową z ujęć powierzchniowych, wodę słoną oraz mineralną.

Rury PUR posiadają wewnętrzną powłokę ochronną z poliuretanu, która jest lepsza dla bardzo miękkiej i/lub agresywnej wody niż tradycyjna powłoka ochronna z cementu. Zakres stosowania wewnętrznych powłok cementowych  zawiera załącznik E normy PN-EN 545.

Rury PUR są odpowiednie również do transportu wody surowej lub wody, której parametry chemiczne nie powinny się różnić w punktach wejścia i wyjścia z rurociągu (np. wody do butelkowania).

W celu zaoferowania kompleksowych rozwiązań, rury PUR posiadają zakres zależny od średnicy:

  • NATURAL PUR: zakres średnic DN 80 - DN 1000 mm
  • CLASSIC PUR: zakres średnic DN 700 - 2000 mm


Kształtki powiązane z rurami z systemu NATURAL PUR i CLASSIC PUR posiadają wewnętrzne i zewnętrzne powłoki ochronne ze sproszkowanej żywicy epoksydowej.

Powiązane dokumenty

Zobacz także

Rozwiązania z żeliwa sferoidalnego PAM obejmują cały cykl transportu wody.