ductile iron pipe nicaragua latin america

Szukaj produktu

System PUR

Systemy wodociągowe

Powłoka wewnętrzna PUR

Transport wody miękkiej lub agresywnej

Woda miękka, mało zmineralizowana, charakteryzuje się szczególnie niską zawartością jonów wapnia i magnezu co sprawia, że jest agresywna wobec wapnia zawartego w wykładzinie wewnętrznej z zaprawy cementowej w rurach. Dlatego właściwym rozwiązaniem jest zastosowanie rur NATURAL PUR z wewnętrzną powłoką poliuretanową. Dzięki tej powłoce można bezpiecznie transportować wodę surową z ujęć powierzchniowych, wodę słoną oraz mineralną.

Rury PUR posiadają wewnętrzną powłokę ochronną z poliuretanu, która jest lepsza dla bardzo miękkiej i/lub agresywnej wody niż tradycyjna powłoka ochronna z cementu. Zakres stosowania wewnętrznych powłok cementowych  zawiera załącznik E normy PN-EN 545.

Rury PUR są odpowiednie również do transportu wody surowej lub wody, której parametry chemiczne nie powinny się różnić w punktach wejścia i wyjścia z rurociągu (np. wody do butelkowania).

W celu zaoferowania kompleksowych rozwiązań, rury PUR posiadają zakres zależny od średnicy:

  • NATURAL PUR: zakres średnic DN 80 - DN 1000 mm
  • CLASSIC PUR: zakres średnic DN 700 - 2000 mm


Kształtki powiązane z rurami z systemu NATURAL PUR i CLASSIC PUR posiadają wewnętrzne i zewnętrzne powłoki ochronne ze sproszkowanej żywicy epoksydowej.
 

DN: od 100 do 2000
PN: od 10 do 25


e-Catalog - PUR