Układanie rur metodą krakingu

Zastosowania specjalne

Metoda krakingu jest stosowana w przypadku wymiany uszkodzonego rurociągu na nowy o tej samej średnicy lub często o nieco większej. Stary uszkodzony rurociąg może być rozkruszony w gruncie lub usunięty kawałek po kawałku, gdy jest wypychany z tunelu na zewnątrz. Ta metoda wymiany może być stosowana tylko w przypadku prostych odcinków instalacji. Wymagana jest wstępna inspekcja, z wprowadzeniem kamery wideo do rurociągu, który ma być wymieniony, w celu upewnienia się, że nie ma przeszkód utrudniających jego wydobycie lub zniszczenie.

Zastosowanie tej metody znacząco redukuje negatywne oddziaływanie na otoczenie.

.Wymiana rurociągu metodą crackingu statycznego

Rury montowane są jedna za drugą w komorze startowej. Komora końcowa musi być na tyle duża, by móc pomieścić maszynę ekstrakcyjną. Wciągana głowica rozbija stary rurociąg na kawałki, które pozostają w miejscu zniszczenia, a na jego miejsce wciąga nowy rurociąg.

Do technologii bezwykopowych rekomendowane sa rury TT ZMU DIREXIONAL

Galeria

Zobacz także

Zakrzywiona trajektoria podczas horyzontalnego przewiertu starowanego (HDD) umożliwia przeprowadzenie rury pod przeszkodami, zaczynając od poziomu gruntu, dzięki czemu nie wymaga głębokich wykopów, jak ma to miejsce w przypadku techniki wiercenia poziomego.
Układanie rurociągów metodą wciągania w rurę osłonową polega na wprowadzeniu rury przeznaczonej do transportu medium (wody pitnej, ścieków, wody deszczowej itd.) w rurę osłonową, która już istnieje lub została zainstalowana specjalnie dla tego celu.