Wyróżnienie w konkursie „EXPERT 2018” za przewiert HDD rurami Direxional TT PE DN 500 pod Kanałem Żerańskim w Warszawie

18/06/2018

Saint-Gobain PAM wyróżnione w konkursie „EXPERT 2018” w kategorii „Bezwykopowa budowa w latach 2016-2017” za realizację w 2017 roku przewiertu horyzontalnego (HDD) rurami z żeliwa sferoidalnego Direxional TT PE DN 500 pod Kanałem Żerańskim w Warszawie. Montaż i wciągnięcie rurociągu pod kanał trwało dwa dni, mimo że była to końcówka roku, a sam przewiert pod kanałem trwał ok. 5 godzin. Prace były możliwe dzięki temu, że żeliwo sferoidalne to materiał odporny na najtrudniejsze warunki atmosferyczne, umożliwiający montaż praktycznie o każdej porze roku i nie wymagający stosowania dodatkowych środków ochrony. Za realizację odpowiadał Zakład Budowy i Eksploatacji Urządzeń Wodociągowo-Kanalizacyjnych Sp. z o.o. z siedzibą w Miętnem.

Udział w konkursie był bezpłatny. Nagrody zostały wręczone po raz ósmy firmom z branży technologii bezwykopowych za innowacyjność ich produktów i technologii z zakresu budowy i odnowy sieci podziemnych. W ten sposób nagradzane są zrealizowane innowacyjne projekty i produkty wprowadzone na rynek w branży bezwykopowej. Skład komisji konkursowej stanowili członkowie Komitetu Naukowego oraz Honorowego Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Technologie Bezwykopowe NO-DIG POLAND 2018.

Wyróżnienie z rąk przedstawicieli Politechniki Świętokrzyskiej – członków Kapituły Konkursowej odebrał Arkadiusz Kieda, z-ca dyrektora ds Rozwoju Rynku Saint-Gobain PAM.

Galeria

Zobacz także

Referencje Saint-Gobain PAM – system TT PE DIREXIONAL – Przewiert pod kanałem Żerańskim w Warszawie
Rury Direxional Universal Ve TT PE z żeliwa sferoidalnego zostały wyróżnione w konkursie TYTAN w kategorii PRODUKT ROKU 2018.