Zmiany w powłoce zewnętrznej rur ZMU

21/01/2022

Od stycznia 2022 roku powłoka zewnętrzna rur ZMU będzie produkowana w kolorze szarym. Ponadto rury nie będą dodatkowo zabezpieczane plastikową folią ochronną na czas transportu, co pozwoli ograniczyć zużycie tworzywa sztucznego o ok 70 000 m² rocznie. Ta zmiana przyniesie korzyści dla środowiska także w postaci redukcji zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenia emisji CO2 przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości i takiej samej funkcjonalności rur ZMU.

Rezygnacja z niebieskiego pigmentu dodawanego do bazy powłoki zewnętrznej w żaden sposób nie wpłynie na jakość i funkcjonalność rur ZMU.

W celu podkreślenia zastosowania rur do wody pitnej miejsca łączeń rur ZMU są pokryte przyjazną dla środowiska jednoskładnikową farbą akrylową na bazie wody AQUACOAT®, która od wielu lat z powodzeniem jest stosowana w rurach NATURAL.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo, stąd prosimy mieć na względzie, że w okresie przejściowym dostawy mogą być mieszane, tj. rury mogą pochodzić z produkcji z ostatniego kwartału 2021 oraz z pierwszego kwartału 2022.

Na zdjęciu prezentujemy pierwszą produkcję „nowych” rur ZMU o średnicy DN600, które zostaną dostarczone do Namibii w Afryce.

Zmiany w powłoce zewnętrznej rur ZMU Saint-Gobain PAM

Galeria

Zmiany w powłoce zewnętrznej rur ZMU Saint-Gobain PAM
1 / 1
Zmiany w powłoce zewnętrznej rur ZMU Saint-Gobain PAM