
ZMU DIREXIONAL
System rur z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM ZMU DIREXIONAL w średnicach DN 80-700 to idealne rozwiązanie dla technologii bezwykopowych – horyzontalnego przewiertu sterowanego (HDD) i krakingu. To alternatywne metody układaniu rur dla układania w wykopach otwartych. To idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie tradycyjne układanie rur byłoby bardzo trudne lub nawet niemożliwe, jak obszary miejskie o gęstej zabudowie, przekraczanie rzek, kanałów, torów kolejowych, dróg lub ulic oraz przekraczanie terenów z gruntami niestabilnymi.
Powłoka zewnętrzna rury składa się z trzech warstw:
- cynk nakładany ogniowo w łuku elektrycznym 200 g/m²,
- podkład adhezyjny,
- zaprawa cementowa wzmocniona włóknami polipropylenowymi.
Całkowicie chroni rury przed wszelkim niekorzystnym oddziaływaniem, które może się pojawić podczas wciągania, a także ułatwiają przeciąganie rury w gruncie.
Powłoka wewnętrzna to zaprawa cementowa na bazie cementu hutniczego o dużej odporności na siarczany (SRC).
Rury ZMU DIREXIONAL z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM nadają się do zabudowy we wszystkich typach gruntów o każdej korozyjności, obszary oddziaływania prądów błądzących, ale również do zabudowy w gruntach skalistych przy maksymalnym rozmiarze cząstek do 100 mm.
Bezwykopowe układanie rur jest innowacyjne, zwłaszcza w dziedzinie oszczędności energii, materiałów i recyklingu. Obok wszystkich swoich zalet, horyzontalny przewiert sterowany jest ponadto bardziej ekologiczny niż tradycyjne układanie rur, pozwalając na czterokrotną redukcję gazów cieplarnianych w porównaniu do metod tradycyjnych.
W przypadku bezwykopowego układania rur Saint-Gobain PAM zaprojektował szczególnie skuteczny system kotwienia, który gwarantuje optymalne uszczelnienie i elastyczność, a jednocześnie wytrzymuje siły ciągnące.
Wzmocniona włóknami, modyfikowana tworzywem sztucznym powłoka zaprawy cementowej na zewnątrz zapewnia bezpieczeństwo rury przed oporem gleb i skał podczas procesu ciągnięcia.