ZMU DIREXIONAL

Zastosowania specjalne
System rur z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM TT ZMU DIREXIONAL w średnicach DN 100-700 to idealne rozwiązanie dla technologii bezwykopowych.

System rur z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM ZMU DIREXIONAL w średnicach DN 80-700 to idealne rozwiązanie dla technologii bezwykopowychhoryzontalnego przewiertu sterowanego (HDD) i krakingu. To alternatywne metody układaniu rur dla układania w wykopach otwartych. To idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie tradycyjne układanie rur byłoby bardzo trudne lub nawet niemożliwe, jak obszary miejskie o gęstej zabudowie, przekraczanie rzek, kanałów, torów kolejowych, dróg lub ulic oraz przekraczanie terenów z gruntami niestabilnymi.

Powłoka zewnętrzna rury składa się z trzech warstw:

Całkowicie chroni rury przed wszelkim niekorzystnym oddziaływaniem, które może się pojawić podczas wciągania, a także ułatwiają przeciąganie rury w gruncie.

Powłoka wewnętrzna to zaprawa cementowa na bazie cementu hutniczego o dużej odporności na siarczany (SRC).

Rury ZMU DIREXIONAL z żeliwa sferoidalnego Saint-Gobain PAM nadają się do zabudowy we wszystkich typach gruntów o każdej korozyjności, obszary oddziaływania prądów błądzących, ale również do zabudowy w gruntach skalistych przy maksymalnym rozmiarze cząstek do 100 mm.

Bezwykopowe układanie rur jest innowacyjne, zwłaszcza w dziedzinie oszczędności energii, materiałów i recyklingu. Obok wszystkich swoich zalet, horyzontalny przewiert sterowany jest ponadto bardziej ekologiczny niż tradycyjne układanie rur, pozwalając na czterokrotną redukcję gazów cieplarnianych w porównaniu do metod tradycyjnych.

W przypadku bezwykopowego układania rur Saint-Gobain PAM zaprojektował szczególnie skuteczny system kotwienia, który gwarantuje optymalne uszczelnienie i elastyczność, a jednocześnie wytrzymuje siły ciągnące.

Wzmocniona włóknami, modyfikowana tworzywem sztucznym powłoka zaprawy cementowej na zewnątrz zapewnia bezpieczeństwo rury przed oporem gleb i skał podczas procesu ciągnięcia.

Zobacz także

Metoda krakingu jest stosowana w przypadku wymiany uszkodzonego rurociągu na nowy o tej samej średnicy lub często o nieco większej
Zakrzywiona trajektoria podczas horyzontalnego przewiertu starowanego (HDD) umożliwia przeprowadzenie rury pod przeszkodami, zaczynając od poziomu gruntu, dzięki czemu nie wymaga głębokich wykopów, jak ma to miejsce w przypadku techniki wiercenia poziomego.